אודות

עומק הקשר – הבית שלך עד החתונה

נחמה ביטקובר

קצת על עצמי

קוראים לי נחמה ביטקובר.
אני נשואה באושר ואמא לשמונה חמודים.
כמה פשוט. מדהים. כל כך לא מובן מאליו.

לא קלה הדרך להיות כלה

עוד מאז היותי נערה צעירה החלום הגדול שלי היה: חתונה. בגיל די צעיר כבר החלטתי לפעול בנידון. היה לי ברור שמהר מאוד תתקשר אלי חברה, או שכנה או דודה ותציע לי בחור מקסים, תורני, עדין, בעל מידות. חשבתי לצאת עם אחד כזה או אולי עדיף שניים, רק כדי להיות לגמרי בטוחה שבחרתי את האחד המתאים ולסיים בערב מאושר עם שמלה לבנה את פרק הדייטים בחיי.
פה הייתה הטעות שלי. הטלפון שלי שתק. למשך תקופות ארוכות לא זכיתי לצאת לדייט אחד. וגם כשכבר הציעו לי, ויצאתי- זה פשוט לא הלך…
אפשר לנחש את התחושות שעברו בי באותה התקופה. הרגשתי לא מספיק שווה. לא מספיק אהובה. הרגשתי שאני זקוקה נואשות לחום ולקרבה. הייתי בטוחה שברגע שאמצא את האביר על הסוס הלבן הוא ייקח אותי איתו וכל הרגשות הללו יהפכו לנחלת העבר.
לקח לי הרבה זמן להבין שהפתרון לא נמצא אצל האביר. הוא נמצא עמוק בתוכי…

וכאן בעצם זה מתחיל

היום, בתור מאמנת רגשית ומנחת נישואין, אני יודעת שהתחושות הללו לא נולדו בי בתקופת הדייטים, הן היו שם כבר הרבה קודם. ועוד דבר: אני יודעת שהקרנתי אותן החוצה. אנשים שמכירים אותי ורצו להציע לי, בחורים שפגשתי, הרגישו בתת מודע את חוסר הביטחון שלי בעצמי, במי שאני. קראו בי את מה שלא אמרתי בקול רם, שאני לא מרגישה מספיק שווה וראויה לאהבה. כתוצאה מכך הם נמנעו מלהציע, מלצאת, מלקדם את הקשר.
לקח לי זמן לזהות את זה. לקח לי הרבה יותר זמן – לעבוד על זה. ללמוד לאהוב את עצמי באמת, להזין את עצמי, מבחירה אישית ומודעת שלי – בחום ובאהבה שהייתי זקוקה להם כל כך. ללמוד להכיל, לקבל את החלקים הלא שלמים שלי, ולאהוב אותם.
קשה לתאר במילים את התהליך הזה, אפשר רק לומר שלאורך הדרך היו כל מיני רגעים. היו רגעים שנשברתי, רגעים בהם הרגשתי שאני מגלה את עצמי מחדש, והמון רגעים של שמחה ואהבה – שלי – לעצמי, לנפש שלי, לנשמה שלי, למיוחדות שלי.

אחרי כמה שנים - הבנתי​

הקב"ה רצה לתת לי את החתן, לסייע לי לבנות בית. אבל הוא רצה שאעשה זאת ממקום יציב, איתן. אני יודעת שאם הייתי מגיעה לחתונה עם החוסרים שהיו לי בנפש, הנישואין שלי היו מתחילים ממקום אחר לגמרי. אני רואה כמה חסד ה' היה עלי שזכיתי לעבוד על הדברים בשלב הזה, עוד לפני חתונה. עד כמה התהליך שעברתי משמעותי היום, לי, לבעלי, לילדים.
אני מאמינה שיש שפע של טוב שמחכה לנו באוצרותיו של הקב"ה. לפעמים רק נדרשת מאיתנו עבודה. נדרש מאיתנו לפתוח פתח לכל הטוב הזה שיישפך עלינו. פעמים רבות, בעזרת תהליך פנימי, ניתן לעשות את אותה עבודה. ניתן לגלות מהן הנקודות שחוסמות אותנו, להבין על מה הן יושבות, ולהשתחרר מהן.

עומק הקשר

עם התובנות הללו המשכתי הלאה בחיים. למדתי אימון רגשי , הנחיית נישואין (במכון ינ"ר), והדרכת כלות (מכון פועה). הבנתי שבנות רבות עוברות תהליך לא פשוט בדרך למציאת בן זוג, והרגשתי שיש בכוחי לעזור להן – מתוך הניסיון המקצועי והאישי שלי. התחלתי מסדנא קטנה שבה עבדנו על העצמה רגשית, ודנו ביחד בנושאים רבים הקשורים לעולם הדייטים. מכללת בית וגן ראתה את הפוטנציאל של סדנא כזו, ובמשך שנים הכניסה אותה, בהנחייתי, כחלק מתכנית הלימודים. זכינו ובמהלך שבע השנים הסדנאות התרחבו והתרחבו. בהמשך זכיתי לפתח את התבנית של אימון רגשי על סמך כלים מקצועיים שלמדתי. בנות רבות התחתנו תוך כדי הסדנא או האימון, חלקן בשנה שלאחר מכן, וגם מי שלא- הרגישה שעברה כברת דרך משמעותית בדרך לחופה ולבניית בית נאמן. מכאן צמח לו מכון "עומק הקשר".
אחד הדברים שחשובים לי מאוד בעולם הטיפול הוא הקשר הרציף עם רבנים ואנשי מקצוע. כבר מהתחלה קיבלתי ברכות והסכמות רבות:

היום, המכון פועל בכמה מישורים:

הצוות שלנו

יהושע ביטקובר

רב המכון, אחראי על התכנים בסדנאות, על הפיקוח הרוחני והקשר עם רבנים. מאמן לקראת זוגיות לבחורים

נחמה ביטקובר

נחמה ביטקובר

מאמנת רגשית, מנחת נישואין (מכון ינ"ר),
ומדריכת כלות (מכון פועה).

נאוה מלכיאל – גוברין

מאמנת רגשית בכירה ומנחת סדנאות

גם את רוצה להתחתן? חולמת על קשר עמוק?
בית של שמחה וערכים הוא השאיפה הכי גדולה שלך?
והכי חשוב: יש לך נכונות להשקיע?
עומק הקשר נועד בשבילך.
עשרות רבות של בנות כבר עברו את התהליך והן נשואות היום באושר.

מאמינים בך ומחכים לך במיוחד
צוות עומק הקשר 🙂